met schildpad en geelkoper ingelegd, ronde geelkoperen wijzerplaat met geëmailleerde cijfers: gepatineerd bronzen beslag in de vorm van personages en maskers, bekroond door Minerva. 19e eeuw.
van notelaar ingelegd met ivoor en parelmoer. Op het zitvlak ivoren plaquette met voorstelling 19 personages; ranken ingelegd met ivoren biesjes. Op de rug zittende Sapientia en vijf kleine ivoren plaquettes. Italië, 2e helft 19e eeuw.
Met CITES-certificaat.